Více v kategorii Ročník 2012 - 2013
23. Srp, 8 roky zpátky

Chcete hrát „okres“?

Chcete hrát „okres“?

Pro všechny, kdo chtějí zkusit kvalitu okresní hokejové ligy, máme výzvu: Nemějte z této soutěže zbytečný respekt a přijďte to zkusit. Soutěž je částečně dotovaná a leckteré zápasy mají výbornou úroveň, většinou se potkávají týmy, v nichž hrají vysloužilí hokejisté doplnění o mladé hráče. Není ale kde brát a týmů ubývá, přitom by ale možná stačilo vědět, že o nové hráče máme zájem.
Pokud hraješ OAHL, tady „rybník“, nesmíš hrát naši soutěž. Letos ale máš novou možnost – staň se členem nového týmu „Výběr OAHL“ a dostaneš šanci hrát obě soutěže. Momentálně se po výzvě na stránkách OAHL.cz zjišťuje zájem a hledá se člověk, který by tým vedl. Věříme, že se najde!
Pokud rybník nehraješ, přidej se do některého z týmů, které už okres hrají. Kontakty na vedoucí jednotlivých týmů jsou zde:

Kontakty

Tršice, Jiří Tylich: 602 761 524
Buldoci, Ivo Háger: 777 671 100
Milo, Petr Vitásek: 602 504 464
Kačeři Uničov, Jarda Parma: 604 244 068
Mitril, Pavel Gašperák: 603 816 615

15. Úno, 9 roky zpátky

Buldoci Olomouc – Everest Tršice 2:7 (1:3, 1:1, 0:3)
Branky: Žovinec Milan, Heger – Fiala 2, Skopal, Frieb, Vodička, Izák, Martinák
Vyloučení: 8:5
Konečný stav finále 0:2

Komentář Jirky Tylicha ( Everest Tršice ): Finále OHL ročníku 2012 – 2013
Již dopředu bylo jasné, že nám budou Buldoci vyrovnaným soupeřem. To se, také ukázalo hned v prvním finálovém utkání. Neustále emotivní Ivko Hager burcoval své spoluhráče k, co nejlepšímu výkonu. Dvě třetiny nám byli vyrovnaným soupeřem. Velkou zásluhu na tom měl i životně chytající Peťa Změlík. Již z Uničova o něm šla samá chvála. Ale naše mužstvo se skvělým Zdenou Krejčím v bráně si šlo pevně za svým cílem. Třetí třetina byla již v naší režii a celý zápas jsme vyhráli v poměru 7 : 3.
Do druhého Finálového utkání jsme šli se 4 gólovým náskokem. Mimo zraněného Jirky Krause jsme nastoupili komplet. Celý zápas jsme si všichni užívali a dovedli ho do vítězného konce. Zápas skončil 7:2. A je to tam jsme vítězi OHL Olomouc.
Chtěl bych Vám, kluci v Bílo, modrém poděkovat za výkony, které jste předváděli po celou sezónu, za docházku, za radost ze hry, za veselou atmosféru v šatně, za pěkné góly, za perfektní reprezentaci Tršic, okresu Olomouc. Nemůžu a ani nechci chválit jednotlivce, protože si to zaslouží celé mužstvo. Konečně čísla hovoří: Vítězové OHL, Aleš Skopal nejlepší střelec soutěže, Zdena Krejčí nejmenší počet obdržených branek. Nesmírně si vážím toho, že můžu být jedním z článků, tak dobré party, která na ledě rozdává radost a um. Kluci ještě jednou díky.
Nyní nás čeká další výzva a to uspět, co nejlépe na turnaji v Přerově .
Váš Jirka Tylich

Komentář Ivo Hágera (Buldoci):
V pátek 15. února jsme se utkali s velkým favoritem Tršicemi, v přímém souboji o první místo v naší lize. Jak víte, předchozí zápas Tršice vyhrály 7:3 a tak šly do tohoto utkání s náskokem čtyř branek. Naše taktika byla prostá, ale geniální. Vyhrát minimálně 5:0. Přeskupili jsme hráče opět do dvou formací a šli na věc.

V první třetině narážely Tršice na perfektně organizovanou hru Buldoků a nemohly se tak prosadit. Až v půli třetiny se to povedlo Lukáši HYUNDAI Fajlovi, kdy z levé strany vymetl Vokounovi pavučinu a trefil přesně šibenici. Brzy navýšil vedení Frieb Čajánek střelou z pravého křídla, opět nad lapačku Vokouna do vinklu. Nás do hry vrátil kapitán Žova, který využil nezištnou přihrávku Čolka a snížil na 1:3. Čolek dnes, stejně jako po celou dlouhou sezónu, hýřil aktivitou a hrozil Tršicím prakticky při každém svém střídání, kdy byl na ledě. Tršice na něj nasadily osobní dohled a snažily se ho zdvojovat a bránit. Leč neúspěšně. Náš borec Čolek si s tímto hravě poradil a jasně se prosazoval. Bruslil lehce a svým pohybem si neustále říkal o kotouč. Taky je brilantně rozdával, z čehož těžili ostatní Buldoci. Albi skvěle v obraně narušoval hru Tršic. Hrál naprosto fantasticky a každou možnost využil na zaútočení.

Ve druhém dějství nám Tršice odskočili na 1:4, když využili našeho drobného zaváhání. Ale Buldoci mají ve svých řadách Čolka! Opět prokázal svou genialitu. Vzal si kotouč u naší branky, projel přes celé hřiště, udělal si z Tršických hráčů slalomové branky, rozhýbal jejich brankáře zleva do prava a nakonec zavěsil naprosto nechytatelně na 2:4. Ó jak je dobré mít ve svých řadách takového lídra! Čolek byl vyhlášen první hvězdou zápasu a hlasitě si řekl o nominaci do reprezetace. Později navíc dokonce Laco při hře v oslabení vypíchl kotouč obránci soupeře a spolu s Jašou se řítili na osamoceného brankáře Zdenu Krejčího. Bohužel nekvaliní led způsobil, že mu puk při kličce přeskočil hokejku a tak místo další naší vstřelené branky, jsme se neprosadli. Brzy na to vystřelil obránce Dodo přízemní projektil, který trefil Vokouna nešťastně do kolena. Bolelo to pekelně, ale náš hrdina si neřekl o vystřídání a chrabře utkání dochytal. Modřina mu zdobí levé koleno a Vokoun si ho nechá večer pofoukat od své ženy. Je to tvrďák a drsoň.

V závěru třetiny jsme museli ubránit přesilovku soupeře. Tršice si chaoticky přihrávaly v naší třetině a zoufale se snažily na nás něco vymyslet. Až to nevydržel Bobr, který napřáhl a příklepem vyslal (rychlost 200km/hod.) puk na Vokouna. Jaša se mu odvážně postavil do rány, stejně jako to vždycky dělal náš legendární útočník Timur. Jaša však byl od Bobra asi jen tři metry a tak se mu nepovedlo si prudký puk na kotník zpracovat, přikopnout a vyrazit v oslabení do brejku. Místo toho padnul s bolestivým výrazem na led a rozhodčí hned přerušili hru. Od Bobrovi hokejky se ještě kouřilo a Vokoun si oddechl, že to Jaša vzal na sebe. Bohužel pro Jašu zápas skončil předčasně a později se ukázalo, že i celá sezóna. Má zlomený kotník na šestkrát. Chtěl ještě dohrát třetinu, protože jak řekl, ještě nedokončil svou práci. Příkladný profesionál.

Poslední třetina utekla rychle jak voda a Tršice postupně navyšovaly své vedení na konečných 7:2. Nám Buldokům taktika úplně nevyšla a tak jsme po zápase zvedali nad hlavu pohár za druhé místo v lize. Rozhodně nejsme zklamaní. Potvrdili jsme v této nelehké sezóně svou kvalitu a sklidili ovace diváků, fanoušků, soupeřů a novinářů. Naše početná marodka by leckterý tým rozložila. My to však zvládli a splnili si výkonostní cíl daný před sezónou.

A kdo letošní stříbro vybojoval?

Vokoun – udivoval svým lasičkovitým pohybem v brankovišti a novými betony za 300tisíc euro. Ze tří našich brankářů odchytal nejvíc zápasů. Prostě jistota Buldoků.

Koza – univerzální hráč (brankář, obránce, útočník). Výborný vypravěč a šprýmař. Oblíbenec žen. Nedovedeme si bez něj Buldoky představit.

Kopi – hokejista, který se lepší zápas od zápasu. Jeho střely nadnášky už několikrát rozhodly zápas. Poctivý, skromný a obětavý obránce. Potřebný jako sůl pro Buldoky. Jediný abstinent v týmu, ale to mu odpustíme. Kofola je mnohde dražší, než pivo.

El bunda – elegán v obraně. Má potřebná kila a umí si sjednat pořádek na hřišti. Pro tým životně důležitý, soupeři z něj mají oprávněný respekt. Trochu víc pije a proto je nominován na zástupce kapitána. V závěru sezóny vynikal jako asistent trenéra a otevíráním střídačky.

Bouda – letos hrál pouze semifinále a prokázal cit pro hru, přehled a obrovskou kvalitu. Přejeme mu víc utkání za Buldoky, protože je to duše týmu a všichni ho máme rádi.

Korhi – dva roky nehrál hokej a naskočil až na poslední zápasy pláj of. Tvrdý, nekompromisní, nechybující, pohyblivý obránce. Prototyp hráče NHL. Díky za pomoc a těšíme se na tvé další u Buldoků.

Staňa – fantasticky poziční hra, umí číst pohyb soupeře. Bohužel pro něj skončila sezóna brzy neboť ho zranil Kačer Parma. Přejeme brzké zotavení ze zranění, dokočení stavby domu. Z prémií za umístění v lize se ti to jistě povede.

Brumi – legenda Buldoků, hrající za jiný tým v evropě. Obránce s největším rozpětím paží a nejkrásnějším přešlapováním dozadu. Brumi díky za pomoc.

Jaša – na začátku sezóny měl zdravotní potíže, ale rychle to zvládl a patřil k těm nejlepším, co je u Buldoků. Výborná sehranost s Lacou a pracovitost na ledě ho zdobí.

Laco – útočník, kterého Buldokům závidí i BOSTON. Nabruslí nejvíc kilometrů a jeho gólový příspěvek drží každoročně akcie Buldoků hodně vysoko. Škoda, že se nedá naklonovat.

Albi – obětavý hokejista, který nikdy nic nevypustí a neošidí. Poctivec, oblíbený parťák. Buldoky těší, že hraje v jejich organizaci. Umí výborně bránit jako obránce i tvořit hru jako útočník.

Žova je geniální hokejista a vůbec nejlepší střední útočník v evropě. Jeho sehranost s Žovkou je excelentní. Umí všechno a Buldoci hlásí „Není na prodej“. Je pro nás stejně důležitý jak Messi pro Barcu.

Žovka – rychlé křídlo, s citem pro kombinaci a výborné zakončení. Výbornou formu zastavilo nepříjemné zranění s Milem. Brzy se uzdrav.

Véna – v Unexu dostane Oskara za celoživotní přínos hokeji. Výborný hokejista (brankář+obránce+útočník) s neskutečnou stabilitou a sílou. Kupodivu se svou postavou vyráží na horském kole a prohání Kulhavého. Véna je duše Buldoků.

Čolek – hokejista, který pravidelně jezdí na letní olympiády (kolo, triatlon) a zimní mistrovství světa (běžky, sáně, boby). Má z nás nejmíň času a proto obdivujeme jeho pravidelnou docházku a body, které v sezóně udělá. Čolku, Buldoci tě potřebují a děkují.

Kuba – šikovné pravé i levé křídlo. Výborný v zakončení a skvěle sehraný s ostatními „mladými puškami“. Jsme rádi, že za nás hraje, smlouva na příští sezónu je nachystaná.

Honza – pracovitý útočník, odvádí v pětce černou práci a hraje výborně. I jemu skončila sezóna předčasně v zápase s Mitrilem. Klíční kost se zahojí a Buldoci se na tebe Honzo těší.

Barbas – hokejista, který umí jedinou kličku a s tou se dostane až do NHL. Je mladý, vysportovaný, samý sval a šlacha. Je oblíben i pro své slušné vystupování. Zkrátka gentleman. Kromě hokeje chodí na hony plašit zvěř a v čase vánoc rozdává zadarmo kapry. Buldoci s Barbasem počítají i pro další sezóny.

Osa – úžasný útočník. Má nejdelší hokejku a umí s ní spoustu věcí. Sympatický parťák, dobrák, obětavý člověk, nejmenší hráč v lize. Díky za pomoc Oso.

Motlajs – elegantní bruslař, má cit pro kombinační hru. V každém svém zápase nám vydatně pomohl. Má skvělé rodinné zázemí a miluje hokej. Buldoci jsou poctěni, že jsi za nás letos hrál. Díky.

Pavka Rýc – po vleklých potížích se zády se nám vrátil do sestavy. Z hokejové abecedy umí vše a jako řezník v civilu, krájí útočníky i na ledě.

trenér pan Smolík – obětavý trenér, který nám vždy dobře poradí. Jeho zkušenosti jsou neocenitelné. Pod jeho vedením se nám daří vyhrávat. Děkujeme.

Jirka Poledna – šíří věhlas a slávu Buldoků v Krajském přeboru. Jednou se k nám vrátí a zase prokáže svou potřebnost pro tým Buldoků.

Pačes – letos nezasáhl do bojů v lize, protože zvelebuje rodinný podnik. My Buldoci věříme, že příští sezónu nastoupí.

10. Úno, 9 roky zpátky

3. místo mají Kačeři

3. místo mají Kačeři

Kačeři Uničov – Milo Olomouc 6:3 (2:0, 3:0, 1:3)
Branky: Honsch 3, Parma 2, Šnejdar – Vitásek 2, Janků
Vyloučení: 5:3

Třetí místo patří Kačerům

Komentář Vitase (Milo):
Na poslední, nejdůležitější zápas sezóny, jsme se sešli jen v osmi lidech a to ještě někteří vstali po týdnu z postele a šli rovnou na led. Kačeři nás pomalu a jistě drtili a vyčerpávali až do samého závěru, kdy jsme během 32 vteřin vzepjali všechny síly, dali neuvěřitelné tři góly a snížili na 3:5. Drama z toho sice nebylo, ale stydět se nemusíme. V zápase se kamarádsky vystřídali oba gólmani Svaťa a Chudy, kteří nás osm, co jsme od půlky zápasu sotva stáli na nohou, hodně podrželi. Škoda marodky, možná ten bronz nebyl moc daleko… Díky Kačerům za slušně odehraný mač a všem z Mila za (konečně!) slušnou sezónu.

9. Úno, 9 roky zpátky

Finále Tršice – Buldoci 1:0

Finále Tršice – Buldoci 1:0

Everest Tršice – Buldoci Olomouc 7:3 (3:1, 2:2, 3:0)
Branky: Fiala 2, Skopal, Frieb, Ševčík, Martinák, Horák – Lakomý, Žovinec Milan, Háger

Stav finále 1:0

Komentář Ivoše Hágera, Buldoci:
Závěr dlouhodobé soutěže se nám vydařil. Dokázali jsme zvítězit nad hokejisty MILA, kteří nakonec bojují o bronz a remizovat s kvalitním týmem MITRILu. I tato remíza je nesmírně cenná. Tento tým už s vědomím, že nebude hrát letošní pláj of, buduje a zkouší své nové hráče pro příští ročník. Držíme jim palce. Obě semifinále s Kačery, které se odehrálo v Unex „Vosa aréně“ se jednoznačně vyvíjelo příznivě pro nás. Povolali jsme staronové obránce Boudu a Korhiho a i přes početnou marodku nakonec zvítězili 4:1 a 5:1. Buldoci se předvedli ve skvělé formě a nedali Kačerům žádnou šanci.

První finálový duel proti Tršicím nás zastihl v dobrém rozpoložení a i když jsme jeli na utkání s třemi útoky, hráli nakonec dva a ten třetí jsme takticky nechali odpočívat. Opět se výborně předvedl obránce Korhi, jenž skvěle narušoval útoky Tršických. Ti na nás vletěli a brzy vedli 3:0. Hráli výborně a s námi to vypadalo zle nedobře. Prezident soutěže Ivo Kuba viděl kvalitu Tršických na vlastní oči a vše sledoval z jejich střídačky. Manažer Tilden vrněl neboť jeho „Rangers“ nás drtili a šlapali jako pověstné švýcarské hodinky.

Ještě do konce první třetiny se nám podařilo snížit na 1:3, když mi nezištně přihrál Véna mezi kruhy a já střelou z první s velkou dávkou štěstí prostřelil Zdenu Krejčího. Hra tím získala na dramatičnosti a zajímavosti. Stále nás trápí častá vyloučení našich borců. Ale je třeba říci, že fauly vyplývají z tlaku Tršic a jejich kvality.

Ve druhé třetině se hra vyrovnala a my dokázali vždy reagovat na vstřelenou branku kontrem. Mou přihrávku zužitkoval samostatným nájezdem Laco, když provedl perfektní blafák a zcela oklamal Krejčího. Jaša s Lacou se výborně doplňovali a svým neustálým pohybem si vytvářeli spoustu i vyložených šancí. Bohužel už nezužitkovali ani jednu. Žova jako správný kapitán a režisér své formace, dokázal v samém závěru druhé třetiny snížit na 3:5 a to byl nadějný výsledek. Výborně se zorientoval před brankou a uklidil puk do Tršické sítě, kde s ním bojoval i Kuba s Vénou.

Ve třetí třetině nás Tršice přehrávali a nám postupně docházeli síly. Typickým příkladem byla poslední branka, kterou vstřelil Frieb a dokázal nás přebruslit přes celé kluziště a na třikrát dorazit kotouč za Vokouna. Bylo nám ho líto, ale my už zkrátka nemohli. Vokoun toho dnes pochytal spoustu a i jeho zásluhou jdeme do odvety s jistou nadějí. Korhi byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Shodli se na tom diváci (59tisíc spokojených diváku na tribunách a 11 milionů u TV obrazovek). Utkání přenášela stanice SMÍCHOV, díky kontaktům manažera Tršic Tildena. Díky Jirko.

Mrzí nás zlomená hokejka Čolka, kterou má od Karlovarského Lukáše Pecha – zkrátka Pech… I Vokoun zlomil svou brankářku, ale druhou neměl vůbec obalenou izolačkou a neustále s hokejkou hledal objektiv kamery. Reklama a příjmy z ní jsou pro náš bohatý klub důležité. Po utkání dostal spolu s Čolkem od Žovy pokutu 200 kč za nenachystanou výstroj. Je to tvrdé, ale spravedlivé.

Tak za týden opět zamakáme. Už se těším na příští zápas. Dnes vyhráli zaslouženě Tršice. Byli lepší, ale pokud by se počítal „paralympijský handicap“, výsledek by byl 3:1 pro nás. Ještě to probereme s prezidentem Kubou.

27. Led, 9 roky zpátky

SF Uničov – Buldoci 0 : 2

SF Uničov – Buldoci 0 : 2

Druhý zápas semifinále B:
Buldoci Olomouc – Kačeři Uničov 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)

Branky: Přibyl 3, Jašek 2 – Čada Jakub
Vyloučení: 8:10, navíc Šenk a Navrátil (Kačeři) 10 min. OT

První zápas semifinále B:
Kačeři Uničov – Buldoci Olomouc 1:4 (0:1,0:2, 1:1)

Branky: Šnejdar – Lakomý 2, Kopa, Žovinec Milan
Vyloučení: 8:8

Konečný stav série: 0:2

27. Led, 9 roky zpátky

SF Tršice – Milo 2 : 0

SF Tršice – Milo 2 : 0

Druhý zápas semifinále A:
Milo Olomouc – Everest Tršice 3:12 (0:4, 1:4, 2:4)

Branky: Vitásek 2, Ondráček – Frieb 4, Fiala 2, Izák, Vodička, Skopal, Klimčák, Petřek, Dostál
Vyloučení 3:2
Využití – 0:2
Střely na bránu: 19 – 24
Rozhodčí: Novotný, J.Šimčík
Diváků: 20 neplatících diváků.

Komentář prezidenta Tršic:
Druhé semifinálové utkání se odehrálo v poklidné atmosféře, s minimálním počtem vyloučených a to nejdůležitější bez zranění.
I ve druhém utkání zvítězili v Uničově Buldoci a tak se můžeme ve finále těšit na kvalitního soupeře a to na HC Buldoky Olomouc.

Na obě finálová klání a určitě dobrý hokej Vás za Everest Tršice zve Jirka Tylich.

Komentář Mila:
Děkujeme klukům z Tršic za férový průběh semifinále a za to, že nás ušetřili větších výprasků. Bylo fajn hrát aspoň jeden zápas v Olomouci, kde je kvalita ledu nesrovnatelná. A když se přeneseme přes to, že musíme absolvovat půlkilometrovou cestu do sprch, jde přece jen o solidní prostředí pro OHL. Hodně štěstí ve finále, přestože my asi budeme fandit outsiderovi Buldokům, aby na poháru nebylo vyryto donekonečna jen jedno jméno vítěze 🙂
Vitas

První zápas semifinále A
Tršice – Milo 11:3 (5:1, 5:0, 1:2)

Branky: Skopal 2, Horák 2, Vodička 2, Fiala, Zelený, Dostál, Petřek, Izák – Vinter, Lón, Koš
Stav série 2:0

Vyloučení – 4 : 2
Využití – 0 : 1
Střely na bránu: 26 – 31
Rozhodčí: Novotný, Šimčík
Diváků: 31 neplatících diváků.

Komentář Jirky Tylicha, Tršice:
Semifinálová utkání zatím silně ovlivňuje chřipková epidemie a přibývající zraněn.
Již na čtvrtečním tréninku, kterého se zúčastnilo sedm hráčů, ze základního kádru mi bylo jasné, že bude problém v pátek hrát alespoň na dvě pětky. To se nakonec podařilo. Milo dojelo také v deseti.
Obě mužstva se sešla na ledové ploše ZS Šternberk v 19:15. Milo v dresech bílých, Tršice klasicky v modrých. Již při pohledu na čas vstřelených prvních branek: ve 43 vteřině gól Tršic (L.Fiala),tak stejně hezký vyrovnávací gól na straně druhé v 58 vteřině gól Mila (Vinter L.) nasvědčovalo tomu , že to bude utkání kvalitní . Hra se přelévala ze strany na stranu, hezké akce na obou stranách , korunovali hezké góly. Kapitán Mila Petr Vitásek dřel do úmoru a burcoval své mužstvo na ledě až do posledního písknutí. Milo odehrálo dobrý zápas. Chybělo jim více toho štěstíčka. Až na nezaviněné zranění pravého kolena našeho obránce P.Urbana (hostování z HC Mitril), se mi náš první semifinálový duel a nejen mě líbil.