13. Říj, 8 roky zpátky

Výsledky 2. kola

Výsledky 2. kola

 

Mitril – Milo 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)
Branky: Rozsypal, Galásek – Vitásek 2x, Husák, Kunstler, Nerušil. Vyloučení: 2:2

Kačeři – Buldoci 5:4 (2:1, 1:0, 2:3)
Branky: Honsch 2x, Čada, Blinka, Hopfr – Žovinec Michal 3x (to je ten mladší, hezčí), Žovinec Milan (starší, chytřejší). Vyloučení: 6:9, navíc Čada (kačeři) 10 min.

Poznámka k utkání Mitril – Milo:

Jsme rádi, že jsme po několika letech zjistili, jaké to je vyhrát. Děkujeme i klukům z Mitrilu, že hráli fér a zápas tak měl pohodový průběh. Jediná věc mrzela nás všechny a setkala se i s údivem rozhodčích: To když nám majitel Arény pan Trunda nechal zhasnout prostřední řadu světel nad ledem a způsobil pološero. Velmi vtipná byla pak jeho reakce na naše námitky: „To vám odborářům musí stačit.“
Tak kluci odboráři z ROH, vzpomeňme si prosím na tato slova ve chvíli, kdy pan Trunda zase někdy přijede na svaz přesvědčovat, abychom OHL hráli právě ve Šternberku. Jeho přístup je zvednutý prostředník, měli bychom reagovat stejně. On prý ušetří deset kilowat, my ale ušetříme třeba některého z brankářů, který riskuje zranění. Myslím, že vím, co je víc.
Vitas

Komentář k utkání Kačeři – Buldoci

Sobotní utkání ve „Vosa aréně“ v Unexu sneslo ta nejpřísnější měřítka a svou kvalitou mnohonásobně předčila zápasy tuzemské hokejové extraligy. Kačeři povolali do branky Ondřeje Pavelce a do útoku snajpra Ovečkina. Připravovali se na nás pečlivě a dlouho.
Naši hokejisté se sjížděli ke stadiónu ve svých nových kombi Superbech oranžové barvy se znakem Buldoků a příslušným číslem. Když jich zaparkovalo přesně 39 vedle sebe (i realizační tým + masérky), prakticky jsme obsadili celé parkoviště před halou. Robert Záruba nás požádal o několik rozhovorů – my jsme na to zvyklí a nemáme s tím problém.

Po minulém utkání s lídrem ligy, Everestem Tršice, provedl náš kouč pan Smolík několik razantních změn. Koza jako geniální univerzál se posunul do obrany a Boudovi se už vyřídila pojistka, takže mohl nastoupit. Naopak do sestavy se nevešel Jarda Jágr s Jirkou Šlégrem. Trochu komplikací přinesla Osovi oficiální přátelská rodinná návštěva k Oťasovi, protože se už od něj neodlepil a utkání sledoval pouze v TV. Čolek se taktéž nezúčastnil protože byl ve volební komisy a musel jako poslední v kanceláři vytřít podlahu a zhasnout. To fakt nemohl stihnout. Nevadí kluci, bojovali jsme i za vás, jako byste byli s námi.

Buldoci se před klasickou skvělou návštěvou uvedli báječně. Rozbruslení a rozcvičování proběhlo přesně podle taktických pokynů trenéra. Míň pohybu, více obloučků, debatování o přítomných sličných divačkách, rozhovory s komentátorem Hostákem a Zárubou. Ani puky jsme nepotřebovali. Změlda Vokoun si to pochvaloval – zase nepustil za svá záda ani jednu střelu. Je neuvěřitelný.

V první třetině jsme na Kačery vlétli a zakousli se do nich jako správní Buldoci. Byla to smršť střel a šancí, které mířily na Zaju Pavelce. Ten se překonával a i s notnou dávkou štěstí odolával. Kačeři však udeřili jako první a sice z přesilové hry. Ovečkin vybídl správně načasovanou přihrávkou mezi kruhy svého obránce, který pálil z první a prostřelil našeho Vokouna. Přesilovky dnes Kačerům šly náramě, vstřelili z nich 4 góly. Rozhodčí Laďa Burda a Pepé Novotný poslali na trestnou lavici minimálně 9 Buldoků a to je příliš mnoho. Tým byl často v oslabení a chyběly síly. Mladý Žovka ještě dokázal krásnou střelou na lapačku vyrovnat (po úžasné kombinaci s bráchou Žovou), ale brzy opět Ovečkin na dvakrát prostrčil kotouč pod betonem Vokouna do kasy. Byl to pech neboť šancí na vedení minimálně 3:1 jsme měli skutečně hodně. Ale tak už to v hokeji chodí.

Druhá třetina nám nevyšla především herně. Byli jsme často vylučovaní a Kačeři v klidu při jedné přesilovce opět udeřili a vedli o dva góly. Z naší strany to nebylo ono, moc dobře jsme si to uvědomovali.

Proto bylo naším cílem co nejdříve snížit náskok Kačerů. Avšak stal se opak. Zase oslabení, zase obdržená branka. Když už jsme prohrávali 5:1, nevypadalo to s námi vůbec dobře. Především oba Žovové se s tím nehodlali smířit a strhli ostatní k heroickému výkonu ve finiši utkání. Žovka dal dnes čistý hatrick a Žova přidal taky branku. V utkání, plném šancí na obou stranách dominovali oba brankáři, Ovečkin z Kačerů a jeho další kolegové. V našem týmu hráli všichni fantasticky. Laco dřel a strávil na ledě hodinu a půl. Bouda dirigoval obranu, Koza byl pozičně skvělý a Venca nebojácně narušoval akce obou týmů. Motlajs jako obrýlený elegán udivoval svou bruslařskou lehkostí.

Podruhé jsme prohráli, tentokrát 5:4 po boji. Nic se neděje a už se těšíme na příští zápas.
Ivo Chvalozpěv Háger

vitas

Share "Výsledky 2. kola" via

Více z Ročník 2012 - 2013
23. Srp, 8 roky zpátky

Chcete hrát „okres“?

Chcete hrát „okres“?Pro všechny, kdo chtějí zkusit kvalitu okresní hokejové ligy, máme výzvu: Nemějte z této soutěže zbytečný respekt a přijďte to zkusit. Soutěž je částečně dotovaná a leckteré zápasy mají výbornou úroveň, většinou se potkávají týmy, v nichž hrají vysloužilí hokejisté ...

Číst  
15. Úno, 8 roky zpátky

Buldoci Olomouc – Everest Tršice 2:7 (1:3, 1:1, 0:3) Branky: Žovinec Milan, Heger – Fiala 2, Skopal, Frieb, Vodička, Izák, Martinák Vyloučení: 8:5 Konečný stav finále 0:2 Komentář Jirky Tylicha ( Everest Tršice ): Finále OHL ročníku 2012 – 2013 ...

Číst  
10. Úno, 8 roky zpátky

3. místo mají Kačeři

3. místo mají KačeřiKačeři Uničov – Milo Olomouc 6:3 (2:0, 3:0, 1:3) Branky: Honsch 3, Parma 2, Šnejdar – Vitásek 2, Janků Vyloučení: 5:3 Třetí místo patří Kačerům Komentář Vitase (Milo): Na poslední, nejdůležitější zápas sezóny, jsme se sešli jen v osmi lidech a to ještě někteří vstali ...

Číst