V sobotu 17.11.2012 se uskutečnilo přátelské utkání v Zubr Aréně v Přerově

Výběrem Záhorské ligy:HC Everestem Tršice
Jednotlivé třetiny:
1. Třetina: 2 : 2
2. Třetina: 2 : 4
3. Třetina: 0 : 2

Vyloučení – 3 : 1 Využití-1:3 Střely na bránu: 17 – 21 Rozhodčí: Klimecký, Lakomý.

21. Spokojených neplatících diváků.

Celé utkání jsme brali jako takovou konfrontaci mezi oběma Okresními přebory PR – Ol.
Již na čtvrtečním tréninku (5 nemocných hráčů ze základu) bylo jasné, že do Přerova nepojedeme kompletní ale, když tak jen na dvě pětky. Což se také potvrdilo. V Přerově nás reprezentovali – kapitán Fiala L.,Frieb M.,Martinák T., Petřek J.,Sviták I.,Skopal A.,Vodička R.,Izák R.,Petřek J.,Vitoslavský L., Krejčí Z.
Jako každý duel mezi Přerovskými a Olomouckými hokejisty, má nějaký prestižní náboj ale zároveň i záruku, že hokej to bude dobrý a bude se určitě na co dívat. To se také později potvrdilo.
Utkání začalo velkým náporem Přerovského mužstva, posléze korunovaného prvním gólem v naší síti. Hra se postupně vyrovnávala, začaly padat góly na obou stranách. První třetina skončila 2:2.
I ve druhé třetině se bylo na co koukat. Hezká kombinační hra ve vysokém tempu a nasazení u obou mužstev, bravurní zákroky obou gólmanů, to vše se muselo líbit všem divákům, kteří si to odpoledne zašli na ZS Přerov na dobrý hokej. Třetina skončila 2 : 4.
Ve třetí třetině trošku začali hrát emoce na obou stranách. Hra se začala kouskovat. Přibývalo vyloučených. To však ke správnému hokeji patří. Nominovaní rozhodčí na toto utkání:rozhodčí Klimecký, Lakomí však odvedli dobrý výkon a celý zápas odpískali bez větších problémů. Třetí třetina skončila 0: 2. Celý zápas 4 : 8.
A co říci na úplný závěr. Nesmím zapomenout poděkovat Petrovi Antlovi (Prezidentu Záhorské ligy), který tento duel po všech stránkách profesionálně zajistil. Věřím, že to není zápas mezi našimi ligami poslední, což jsme si také po zápase potvrdili (odvety …).
Zároveň začínám být přesvědčený, že to je ta správná cesta pro rozšíření, zkvalitnění a zároveň udržení OHL v okresech Olomouc, Přerov a ještě by to chtělo do tohoto projektu zapojit i okres Prostějovský. ( Vytvořit 2 až 3 divize – Ol, PR, PV – které by odehráli své zápasy v základních skupinách, Play of na více zápasů, finále ).
A proto pojďme do toho. Po sezóně zasedněme za jeden stůl a zkusme něco vymyslet. První kroky jsme proto již udělali.