12. Led, 7 roky zpátky

12. kolo: Shodná výhra favoritů

12. kolo: Shodná výhra favoritů

Ve 12. kole se favorité nenechali zaskočit a shodnými výhrami 9:3 sestřelili soupeře. Buldoci se tak stále tahají s Milem o průběžné druhé místo, nyní patří jim. Před posledními třemi koly mají možnost vybojovat play-off ještě všechny týmy, ani pro Mitril ještě není brána zavřená.

Tršice – Milo 9:3 (1:1, 3:1, 5:1)

13. Preč (Skopal), 23. Frieb (Petřek), 25. Vodička (Skopal), 28. Fiala (Horák), 32. Vodička (Skopal), 33. Vodička (Preč), 33. Ševčík (Skopal), 35. Fiala (Horák), 35. Preč – 6. Moser (Koš), 23. Moser, 33. Janků (Lón)

Výběr OAHL – Buldoci 3:9 (0:1, 1:4, 2:4)

29. Šíma (Tomášek), 36. Švarc (Havala), 39. Doleček (Havala) – 11. Budina (Milan Žovinec), 17. Lakomý (Michal Žovinec), 24. Michal Žovinec (Milan Žovinec), 26. Michal Žovinec (Kopa), 29. Lakomý (Kopa), 25. Čada, 36. Milan Žovinec (Lakomý), 38. Michal Žovinec (Milan Žovinec), 40. Milan Žovinec (Michal Žovinec)

Reportáž Buldoka Ivo Hagera:
Náš první zápas roku se odehrál včera v pátek 10. ledna v „Trunda“ aréně ve Štbk. Už jsme na něj doslova čekali, protože neustálé dvoufázové tréninky i přes svátky, které nám naordinoval náš demokrat trenér pan Smolík – to byl očistec. Fyzičku jsme měli dobrou, hlavu čistou a hlavně ty naše figury…

Výběr OAHL je příjemným oživením letošního ročníku ligy a v jeho řadách je celá řada buď současných nebo bývalých reprezentantů. Tentokrát proti nám nastoupil Bob Krůza (dříve Hynkov), Zdenek Havala (dříve Dios a Tršice). Lavičku měli plnou kvalitních hokejistů. Ale co neměli, to byl trenér a hlavně masérka. To se nakonec ukázalo jako nejdůležitější faktor, který rozhodl o našem těsném vítězství. Prostě my máme Lucku a oni ne…

Po příletu na šternberskou psychiatrii, kde pravidelně parkujeme svou big helikoptéru, jsme se taxíky přesunuli do arény. Opět nás provozovatel nezklamal. Byla zde zima a šero. Aspoň, že se oba týmy mohly osprchovat pod dvěma tekoucími sprchami teplou vodou. Led byl hrbatý a jak Žova před začátkem zápasu upozorňoval rozhodčí, nezpůsobilý pro mistrovské utkání. To bychom, ale nebyli my Buldoci, abychom si se vším neporadili. Vokoun všem speciálně nabrousil brusle a náš skluz po ledě byl fantastický. Na rozcvičení jsme u sebe našli dva puky a pak, aby to trenér pan Smolík neviděl, jsme rozcvičovali Vokouna.

Soupiska Buldoků byla nabyta samými zvučnými jmény, které si v celosvětové internetové anketě zvolili fanoušci. Bylo nás osm plus brankář a trenér. Ještě, že v průběhu druhé třetiny přiletěl i Bouda z Jeseníku. Pomohl radou uklidnit a usměrnit naši hru. Rotovali jsme tři hráče na střídačce a ještě, že tuto skutečnost máme nacvičenou ze středečních tréninků.

První minuty utkání se odehrály v plném nasazení a oba celky se snažily najít skulinku do soupeřovy obrany. Hra měla tempo a pohledný hokej se vyprodané „Trunda“ aréně líbil. Všech 105tisíc diváků skandovalo, bouřilo a bavilo se. Jak by taky ne. Vždyť hráli jejich Buldoci. První třetinu jsme ještě branku neviděli. Hrálo se i velmi slušně, rozhodčí nemuseli nikoho vyloučit.

Na začátku druhého dějství zabránil Kuba brejku a z pozice levého obránce přebruslil celou pětku soupeře, zatáčky krokoval v lambádovém stylu a obelstil obránce geniální chytrou fintou. Při samostatném nájezdu použil kličku blafák, který se od něj učil i kolega pan Tomáš Hertl. A pak už zavěsil forhendem pod levou horní tyčku, zvedl ruce nad hlavu a dobře věděl, že se právě stal nesmrtelným. Obecenstvo šílelo, kostka nad ledovou plochou neustále opakovala jeho gólovou trefu a novináři se okamžitě tlačili a přesouvali do sektoru na tiskovky, aby s ním mohli udělat rozhovor a podělit se o první dojmy.

Výběr na to kontroval podařenou akcí, kdy už překonali Vokouna, ale puk trefil tyčku tyč a pak do pryč. Nám se ulevilo a opět jsme kousali, kombinovali, vymýšleli a hráli. Na střídačce jsme konzumovali donášené pokrmy, třeba bažanta na víně, kachničku se zelím, tataráček… My jsme na to zvyklí. A samozřejmě jsme vše zapíjeli iontovými nápoji, plzní, portským vínem nebo kofolou (Kopi). Při další hezké hokejové akci se podařilo vstřelit branku Lacovi. Ten dnes zlobil soupeře svým typickým pohybem a dvěma góly rozhodl o naší výhře. Neméně úspěšný byl i Žovka. Dvakrát ujel dokonce při vlastním oslabení a vymetl pravý horní růžek soupeřova brankáře. Fantazie!!! A do třetice dal po vzorné spolupráci se svým bratrem Žovou branku do prázdné, kdy vyšachovali obranu i brankáře. Žova byl dnes vyhlášen válečným hrdinou a hvězdou utkání. Zasáhl ho totiž puk, kdy jako platný obránce kryl střílenou přihrávku soupeře. Skousl kotouč mezi zuby tak silně, že mu praskla brada a začala téci krev. Ještě, že v „Trunda“ aréně mají perfektní EMERGENCY. Přátelé, hlavně, ať se tady v budoucnu nikdy nikomu nic vážného nestane. Ale Žova je drsňák a po krátkém ošetření, které spočívalo v ledování a následném zaboření hlavy do výstřihu vnadné masérky, pokračoval ve hře. Stihl ještě jako útočný obránce vstřelit dvě branky.

David Čadič jako mladý štírek pronikal soupeřovou obranou jako nůž máslem a svým typickým bekhendovým zakončením zaměstnával gólmana. I on dal dnes pěkný gól. Obránci Koza a Kopi si dnes taky zahráli. Mají to tak rádi, když se bruslí a je vysoké tempo. Mohou tak využít svých předností – skvělé poziční hry, taktickou vyspělost a neuvěřitelnou střelbu. O tom ví své i Vokoun, jemuž dal Koza pěkný vlastní kontaktní gól. Je to rozený střelec.

Bouda na střídačce okřikoval pořadatele, lajnové rozhodčí, novináře, diváky, pořadatele a často mu volal pan Hadamczik. Do Soči bude z Buldoků i Výběru chtít po dvou pětkách. Bouda už má sbaleno a jen čeká na letenku.

Zdravíme i Jašu do Austrálie a těšíme se na jeho zážitky. Vždyť zažil příchod nového roku nejdřív z nás. Vlastně ne, já šel spát večer už v 19.30 hodin. Taky Albiho čeká dlouhá cesta tuto neděli do Ameriky. Jeho DHL tam kupuje tuším celou severní Ameriku a chtějí, aby u toho jejich director Albi byl.

Na listině invalidů a zraněných hráčů máme El bundu (hlava), Staňu (ruka), Korhiho (koleno), Honzu (rameno). A tak vám kluci přejeme do nového roku brzké uzdravení. Vždycky je těžké se prosadit do sestavy, když se týmu daří. Ale zahřívat lavičku u Buldoků není žádná ostuda. I Jarda Jágr o tom ví své z loňska, kdy se rozehrával na naší farmě.

Spoustu práce a málo času má Albi, Osa, Kuty, Véna, Brumi, Poli, Timur a Čolek. Kamarádi, uvědomte si, že z tohoto hokeje pryští radost a krásné zážitky, jenž v práci nenajdete.

„Slavóóój!!!“ (pokřik Okresního přeboru – pozn. red.)

vitas

Share "12. kolo: Shodná výhra favoritů" via

Více z Nezařazeno
5. Říj, 5 měsíci zpátky

Novou sezónu začali vítězně Piráti a Stars

Novou sezónu začali vítězně Piráti a StarsPiráti -Buldoci 4:0 (1:0, 3:0,0:0) Musil 2, Ohnisko, Kašpar Stars – Milo 6:2 (4:0, 1:1, 1:1) Petřek 2, Fiala L. 2, Fiala O., Zelený – Husárek, Vinter V.

Číst  
7. Říj, 1 rokem zpátky

Další titul pro Tršice, bronz má znovu Milo

Další titul pro Tršice, bronz má znovu Milo Odveta finále Buldoci – Tršice 2:9 (1:3, 0:2, 1:4)Brandýs D., Lakomý – Horák Z. 3, Skopal 2, Frieb, Fiala O., Zelený, PetřekVýsledek série 0:2Odveta zápasu o 3. místoPiráti – Milo 5:10 (1:4, 2:1, 2:5)Poledna 2, Bohanos, Ohnisko, Šašek – Koláček ...

Číst  
8. Říj, 2 roky zpátky

Tršice znovu vyhrály titul, třetí je Milo

I druhý finálový zápas vyhráli hokejisté Tršic, i když se tentokrát Buldoci drželi lépe než v prvním utkání. Ani letos se tak nikomu nepodařilo přerušit více než desetiletou nadvládu Tršic. V odvetě boje o třetí místo uspělo Milo, když porazilo Piráty ...

Číst